Imię:


Email:


Szczegóły

10.04.2019 13:08

Koncert z okazji premiery albumu Wiesława Tupaczewskiego - Listy, 28 kwietnia 2019 r. godz. 18.00


Centrum Kultury Żyrardów, Resursa i Wytwórnia artCONNECTION music serdecznie zapraszają na koncert promujący wydanie albumu Wiesława Tupaczewskiego pt. "Listy"

Tupaczewskiego znamy jako założyciela kabaretu OT.TO. Jest z nim związany nieprzerwanie od lat. Niewiele jednak osób zna jego drugą twarz - wyciszonego, romantycznego barda. Nowy projekt, w postaci pierwszego solowego albumu, to swoisty liryczny "coming out" poety skrywającego się pod maską kabareciarza.

"Listy" to płyta o uczuciach, rozczarowaniach i akceptacji, ale głównie o miłości będącej najpotężniejszą siłą kierującą naszym życiem. Każda piosenka z albumu mogłaby być listem. I każdy z nas ma znany tylko sobie adres, na który mógłby wysłać spisane słowa którejś z piosenek. Tak dzieje się i w przypadku tej płyty, której autor wierzy, że uda mu się dotrzeć do właściwego adresata.

Podczas koncertu usłyszymy nowe autorskie kompozycje, utwory znane z wykonań z kabaretem OT.TO np. "Dobra wróżka", jak również kompozycje innych artystów np. "Słynny niebieski prochowiec" Leonarda Cohena, "Ziarenko" Roberta Piwowara, "Dwa teatry" czy "Z nim będziesz szczęśliwsza" Edwarda Stachury - ta ostatnia z muzyką Tupaczewskiego. Album dopełniają piosenki w autorskim przekładzie Tupaczewskiego m. in. "Dzień św. Jerzego" (Djurdjevdan) Gorana Bregovica i "Miłość" (Lasko) Karela Kryla. Zamysłem nagrania tych utworów było oddanie słuchaczom wiernych oryginałom tłumaczeń.

 

Na scenie, jak i na albumie, artyście towarzyszy dwoje młodych i uznanych instrumentalistów. Na akordeonie, wirtuoz - Patryk Sztabiński - zaliczany do grona najwybitniejszych akordeonistów młodej generacji - występował w wielu prestiżowych salach koncertowych na całym świecie, m. in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Na gitarze - Piotr Bogutyn znany m. in. z współpracy z Justyną Steczkowską, Natalią Kukulską oraz Krzysztofem Cugowskim. Na chórkach usłyszymy Ewę Szlachcic. Za całą produkcję i brzmienie albumu "Listy" odpowiada utalentowany wokalista i producent muzyczny - Kovalczyk. Po koncercie zapraszamy na spotkanie z Artystą!

 

Przejdź do wydarzeń

Copyright © RESURSA Urząd Miasta Żyrardowa 2011