Imię:


Email:


Szczegóły

13.09.2017 14:04

Koncert SARAKINA Balkan Band oraz Peyo Peev z Bułgarii - 20.09.2017 r. godz. 19:00


Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński i Bułgarski Instytut Kultury w Polsce z okazji ŚWIĘTA NARODOWEGO BUŁGARII [22.09 - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI] zapraszają na wyjątkowy koncert Sarakina Balkan Band oraz Peyo Peev z Bułgarii.

 

Zespół SARAKINA to jedyna w swoim rodzaju polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem. Kompozycje i aranżacje z wpływami muzyki bułgarskiej i z elementami improwizacji przenoszą klimaty etniczne do wysmakowanej artystycznie muzyki. Zespół tworzą profesjonalni multiinstrumentaliści, pasjonaci muzyczni, grający na oryginalnych instrumentach jak kaval, dudy, tupan, tambura jak również na akordeonie, klarnecie i kontrabasie.
PEYO PEEV jest jednym z najbardziej znanych gadułarzy (muzyk grający na skrzypcach ludowych) w Bułgarii. Ukończył Akademię Muzyki i Tańca w Płowdiw, grał w światowej sławy show Riverdance, a obecnie jest solistą Bułgarskiej Narodowej Radiowej Orkiestry Muzyki Ludowej. Uczestniczy w różnych projektach z muzykami jak Theodosii Spassov, Petar Ralchev, Stoyan Yankulov, z którymi koncertował już w Europie, Stanach Zjednoczonych czy Japonii.
Jego wirtuozeria, ?zapierające dech w piersiach? jazzowe improwizacje, sprawiają, że gadułka (skrzypce ludowe), instrument o niespotykanej barwie, ukazywany jest w nowym blasku. Peev jest również aranżerem i kompozytorem tworzącym nową bułgarską muzykę, przenoszącym tradycyjne pieśni w nową przestrzeń harmoniczno-dźwiękową.

Zespół wystąpi w składzie:
Jacek Grekow - accordion, bagpipes
Jan Mlejnek - tambura, clarinet
Mateusz Bielski - double-bass
Anna Klebus - vocal
Gość specjalny - Peyo Peev - gadułka (skrzypce ludowe)

Przejdź do wydarzeń

Copyright © RESURSA Urząd Miasta Żyrardowa 2011